Jak bezpiecznie zrobić przeprowadzkę domu?

Przeprowadzki

Przeprowadzka może być stresującym doświadczeniem. Istnieją jednak sposoby, aby zrobić to w mniej traumatyczny sposób niż inni. Tutaj przyjrzymy się różnym sposobom bezpiecznej przeprowadzki.
Kiedy się przeprowadzasz, jest tak wiele rzeczy do zrobienia i do rozważenia. Musisz zaplanować przeprowadzkę, spakować swoje rzeczy i upewnić się, że wszystko zostanie bezpiecznie przetransportowane do nowego domu.
Istnieje wiele korzyści z przeprowadzki do domu, w tym szerszy wybór mieszkań i szansa, aby przenieść się bliżej przyjaciół i rodziny. Ale przygotowanie domu do sprzedaży, kupno innego, a następnie przeniesienie swoich rzeczy może być żmudną pracą.

Oto kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci uczynić przeprowadzkę tak bezproblemową, jak to tylko możliwe.

Zatrudnij właściwą firmę przeprowadzkową.

Przeprowadzka to ciężka praca i łatwo się wypalić, gdy robisz to wszystko sam. Zatrudnienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej zmniejszy ciężar i pozwoli Ci cieszyć się nowym domem tak szybko, jak to możliwe. Warto wydać trochę więcej pieniędzy, aby upewnić się, że Twoje rzeczy dotrą tam w jednym kawałku, więc zrób swoje badania i wybierz firmę, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Zakryj cenne przedmioty przed dniem przeprowadzki.

Upewnij się, że wszystkie drogie przedmioty są bezpiecznie przykryte przed przybyciem przeprowadzki. Jeśli ulegną one uszkodzeniu podczas podróży, możesz być odpowiedzialny za ich koszt wymiany, więc sprawdź je dokładnie przed przekazaniem ich przeprowadzającym się mężczyznom lub kobietom.

Wstępnie wybierz pudełka i materiały do pakowania.

Upewnij się, że jest wystarczająco dużo pudełek dla wszystkich Twoich rzeczy, szczególnie jeśli potrzebujesz średnich lub dużych pudełek na ciężkie przedmioty, takie jak książki i DVD. Potrzebna będzie również duża ilość taśmy, folii bąbelkowej i pokrowców ochronnych na meble, takie jak materace i ramy łóżek. Nie zapomnij również o przyborach kuchennych, środkach czystości, rolkach papieru toaletowego, ręcznikach i pościeli.

Podczas przeprowadzki są pewne rzeczy, bez których po prostu nie można się obejść. Należą do nich:

Taśma – do zabezpieczenia otwartych pudeł przed ich przeniesieniem
Papierkowa robota – upewnij się, że masz kopię listy inwentaryzacyjnej i odpowiednie dokumenty ubezpieczeniowe dla swoich rzeczy

Koce do przenoszenia – do ochrony mebli, urządzeń i innych delikatnych przedmiotów przed zadrapaniami i uszkodzeniami podczas transportu.
Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest planowanie z wyprzedzeniem.
Sam proces przeprowadzki nigdy nie jest tak łatwy, jak się tego spodziewamy. Jest to bardzo wymagające fizycznie zadanie, które może wiele z nas wynieść. Poświęcając czas na przygotowanie, zorganizowanie i zaplanowanie z wyprzedzeniem, możesz zrobić wszystko, aby zapewnić, że jesteś w stanie dokonać tej zmiany w swoim życiu tak gładko i łatwo, jak to możliwe.
Zarezerwuj furgonetkę. Jeśli nie masz jeszcze jednej w kolejce, zarezerwuj odpowiednią furgonetkę z dużym wyprzedzeniem – nie zostawiaj jej do ostatniej chwili, kiedy ceny będą prawdopodobnie wyższe, a dostępność bardziej ograniczona.
Uszkodzenie mebli: Bez względu na to, jak ostrożny jesteś w pakowaniu mebli, zawsze istnieje szansa, że mogą one ulec uszkodzeniu podczas przeprowadzki.

Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia mebli, wykonaj następujące kroki

1. Upewnij się, że wszystkie meble są dobrze owinięte w plastik i/lub koce.
2. Umieść poduszki lub piankowe poduszki między każdym meblem, zanim owiniesz je indywidualnie, aby zapewnić maksymalne wsparcie.
3. Owiń nogi mebli grubą taśmą lub liną, aby nie były narażone podczas transportu
4. Użyj dużo wyściółki na spodzie mebli, takich jak regały i stoły, aby zapobiec ich zarysowaniu lub uszkodzeniu przez inne przedmioty przewożone w ciężarówce przeprowadzkowej.
5. Jeśli zawijasz urządzenia takie jak lodówki lub pralki w koce i wkładasz je do pudeł, połóż kawałki drewna na wierzchu, aby nie pękły lub nie złamały się podczas transportu.
Przeprowadzając się, musisz poradzić sobie z całym stresem związanym z przeprowadzką, a na dodatek musisz również zadbać o swoje dzieci. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że dzieci są bezpieczne w takim okresie, kiedy mogą czuć się zdezorientowane lub samotne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *